Geoblokavimas

   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – vietomis pažodinis vertimas, neišverstos datos išnašose
Jei galite, sutvarkykite.

Geoblokavimas – tai technologija, kuri riboja prieigą prie interneto turinio pagal vartotojo geografinę vietą. Geoblokavimo schemoje vartotojo vieta nustatoma naudojant interneto gelokacijos būdus, tokius kaip vartotojo IP adreso tikrinimas juodajame arba baltajame sąraše, GPS užklausos mobiliojo įrenginio atveju, paskyros ir galutinio ryšio matavimas bei tinklo ryšio uždelsimas, kad būtų galima nustatyti fizinę vartotojo vietą.[1] Šio patikrinimo rezultatas naudojamas siekiant nustatyti, ar sistema patvirtins ar uždraus prieigą prie internetinės svetainės ar konkretaus turinio. Geolokacija taip pat gali būti naudojama keičiant pateikiamą turinį, pvz., parduodamos prekės valiutą, kainą arba turimų prekių asortimentą, ir kitas savybes.

Šis terminas dažniausiai yra siejamas su išskirtinės kokybės multimedijos turinio internete apribojimo, pavyzdžiui, filmų ir televizijos laidų blokavimo visų pirma dėl autorių teisių ir licencijavimo priežasčių. Yra ir kitų geoblokavimo panaudojimo atvejų, pvz., kenkėjiško srauto blokavimas arba kainų diskriminacijos vykdymas, autentifikavimas pagal vietą, sukčiavimo prevencija ir internetiniai lošimai (kai lošimų įstatymai skiriasi priklausomai nuo regiono).

  1. Abdou, AbdelRahman; Matrawy, Ashraf; van Oorschot, Paul (June 2015). „CPV: Delay-based Location Verification for the Internet“ (PDF). IEEE Transactions on Dependable and Secure Computing. 14 (2): 130–144. CiteSeerX 10.1.1.696.691. doi:10.1109/TDSC.2015.2451614. S2CID 16821731. Suarchyvuota (PDF) iš originalo 26 October 2019. Nuoroda tikrinta 4 February 2016.

© MMXXIII Rich X Search. We shall prevail. All rights reserved. Rich X Search